Za największą zaletę … … uznać trzeba właśnie jego uniwersalność. Mnogością opcji nie ustępuje on bowiem największym nawet kombajnom spod znaku chociażby Mesy Road King. Na tym wzmaku doświadczysz i nu metalowego basowego łupnięcia i ciepłych, bluesowych barw – wszystko zależy od Twojego ustawienia i preferencji. Cokolwiek chcesz na tym wzmaku ukręcić: znajdziesz to i ujarzmisz. Trudno o jakiekolwiek ograniczenia i kompromisy gdy mówimy tu o:
- 2 czułościach wejściowych (jak we wzmacniaczach Fendera) – low i high gain, co pozwala dopasować brzmienie do sygnału wyjściowego przystawek w gitarze.
- Przełączniku SPONGY – BOLD, który reguluje napięcie zasilania przedwzmacniacza, co wpływa na szybkość przesterowania lamp: od większego zniekształcenia i agresywnej dynamiki po wygładzone, zaokrąglone brzmienie.
- Przełączniku PENTODE – TRIODE, który pozwala jeszcze bardziej zredukować moc.
- Przełączniku SILICON – TUBE. Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: czy potrzebujesz więcej rock ‚n’ rollowej zadziorności czy bardziej „lejących się” solówek bliskich Vai’owi i Satrianiemu?
Co najważniejsze: pomimo wielu opcji wzmacniacz jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Chcesz grać głośno i wykorzystać każdy dostępny Watt mocy? W takim razie wszystkie przełączniki idą do góry. Chcesz grać bluesa, zredukować głośność i ocieplić brzmienie? Wszystkie przełączniki idą w dół. Proste? Proste.
Schemat: Soldano
2 niezależne kanały
- Clean / crunch
- Vintage / modern
Lampy:
- Końcówka mocy: EL84
- Przedwzmacniacz i pętla: ECC83
- Prostownik lampowy: EZ81
Dodatkowe funkcje:
- Pętla efektów – oddzielna regulacja (send/return)
- Dwie czułości wejściowe (dla aktywnych i pasywnych przystawek)
- Układ zasilania z prostownikiem lampowym lub krzemowym
- Presence dla obu kanałów
Ręcznie nawijane transformatory
Wyjście na 4/8/16 Ohm
… x … x …, … kg